GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 9445074
*
nr 944 5074
Keramik
4 delar, 1950-tal
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 18:24:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 23:14:00
1
200 kr
23/2 16:20:53
2
150 kr
23/2 16:20:53
1
200 kr (Budbetjänt)
23/2 16:21:09
2
250 kr
23/2 18:19:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
*
Keramik
Läs om budbetjänten
nr 944 5074
Keramik
4 delar, 1950-tal
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 23:14:00 | 1 | 200 kr |
23/2 16:20:53 | 2 | 150 kr |
23/2 16:20:53 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
23/2 16:21:09 | 2 | 250 kr |
23/2 18:19:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00 -
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34 -
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07